Naujienos

Atgal

Būtina įsitikinti, ar įstaiga turi licenciją

2015 12 07

   Įmonės ir (ar) įstaigos gali teikti sveikatos priežiūros paslaugas tik gavusios asmens sveikatos priežiūros licenciją, kuri suteikia teisę verstis asmens sveikatos priežiūros veikla ir teikti licencijoje nurodytas paslaugas. Licencija įstaigoje turi būti pakabinta klientui matomoje vietoje. Informaciją apie išduotas ir (ar) patikslintas licencijas skelbia Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba).
   Akreditavimo tarnyba įspėja, kad šiuo metu yra neaiškios kompetencijos specialistų, teikiančių sveikatos priežiūros paslaugas neturėdami licencijos, ir net teikiančių paslaugas ne gydymo įstaigose.
Medicinos bendruomenei kelia nerimą visuomenės susidomėjimas abejotinais aparatais, neva galinčiais greitai ir efektyviai ištirti nuo visų galimų ligų. Žmonės kreipdamiesi į licencijų neturinčius asmenis bei įstaigas rizikuoja savo sveikata. Akreditavimo tarnyba atkreipia dėmesį, kad tokios nekvalifikuotos specialistų teikiamos paslaugos gali sukelti neigiamų pasekmių, kurios gali baigtis net mirtimi.
   Lietuvoje diagnozuoti ir gydyti pacientus gali tik atitinkamą licenciją turintys gydytojai ir tik licenciją turinčioje sveikatos priežiūros įstaigoje.
   Plačiau apie tai skaitykite Panevėžyje vykusios konferencijos pranešimą „Asmens sveikatos priežiūros įstaigų licencijavimas“ (http://sskc.lt/news/82/37/2015-10-27-Panevezyje-vykusios-konferencijos-medziaga.html).
 
Tarptautinio bendradarbiavimo ir viešųjų ryšių skyriaus informacija

Kompetencijų ugdymas


Naudinga informacija

Kontaktai

Valstybės biudžetinė įstaiga Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centras

Tel. (8 5) 271 2256
Faks. (8 5) 271 2273
El. paštas centras@sskc.lt
Adresas: Rugių g.1, LT-08418,
Vilnius, Lietuva

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191718164        PVM mokėtojo kodas - ne PVM mokėtojas
AB SEB Bankas,
banko sąskaita LT22 7044 0600 0032 2130 (sąskaita kursams)

Kaip pas mus atvykti?