Naujienos

Atgal

Nauja programa – apie organų donorystę ir transplantaciją

2019 05 09

 
 
Nuo šiol bendrosios praktikos slaugytojai apie organų donorystę ir transplantaciją žinos daugiau. Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro bei Nacionalinio transplantacijos biuro iniciatyva parengta ir sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta mokymų programa „Žmogaus audinių, ląstelių, organų donorystės ir transplantacijos pagrindai“, skirta visų specializacijų bendrosios praktikos slaugytojams.
Mokymai bendrosios praktikos slaugytojams bus organizuojami Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose. Žmogaus audinių, ląstelių, organų donorystės ir transplantacijos pagrindų programą sudarys šios temos:  organų ir audinių donorystės ir transplantacijos proceso organizavimas Lietuvoje (2 val.); donorų paruošimo medicininis procesas (2 val.); audinių, ląstelių bankininkystė (3 val.);  audinių, ląstelių ir organų transplantacijos bendrieji principai (ne mažiau kaip 6 val.).
Baigę mokymus, bendrosios praktikos slaugytojai žinos, kaip formuoti teigiamą visuomenės požiūrį į donorystės ir transplantacijos procesą, galės suteikti informacijos visuomenei dėl sutikimo pasirašymo donoro kortelei gauti, mokės suteikti informaciją pacientams ir jų artimiesiems apie audinių, ląstelių ir organų donorystės ir transplantacijos principus ir bendradarbiauti su kitais asmens sveikatos priežiūros specialistais organizuojant audinių, ląstelių ir organų donorystės ir transplantacijos procesą.
Baigiamasis mokymų etapas – slaugytojų žinių ir gebėjimų vertinimas. Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro tobulinimo 14 valandų pažymėjimas slaugytojams bus įteikiamas, teisingai atsakius į daugiau kaip 70 procentų parengto klausimyno klausimų.
 
 
Programos kodas 1.239
Programos pavadinimas „Žmogaus audinių, ląstelių, organų donorystės ir transplantacijos pagrindai“
 
 
Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro ir
Nacionalinio transplantacijos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos informacija
 
 

Kontaktai

Valstybės biudžetinė įstaiga
Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centras

Tel. (8 5) 271 2256
El. paštas centras@sskc.lt
Adresas: Rugių g. 1,
LT-08418,
Vilnius, Lietuva

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 191718164 

PVM mokėtojo kodas -
ne PVM mokėtojas

AB SEB Bankas, banko sąskaita
LT22 7044 0600 0032 2130
(sąskaita mokėjimui už kursus ir apgyvendinimą)

Kaip pas mus atvykti?

Žemėlapis

Pastatas