Naujienos

Atgal

Medikai pataria reguliariai atsistoti nuogam prieš veidrodį

2016 08 25

Išsirenkite, atsistokite prieš veidrodį ir apžiūrėkite save. Darykite tai reguliariai. Į kokius požymius reikia atkreipti dėmesį?
Patamsėjusi oda po pažastimis, dėmės pažastyse, kakle ir strėnų srityse. Dėl reguliarios depiliacijos ir (ar) skutimo odos spalva po pažastimis gali šiek tiek pakisti. Dėl to jaudintis neverta. Jei odos spalva pažastyse pasidaro keistai tamsi, jei atsiranda daugiau dėmių pažastyse, kakle bei strėnų srityse ir oda tampa sausa ir niežtinti, – gali būti vienas iš II tipo diabeto simptomų. Padidėjęs insulino kiekis kraujyje paveikia odos ląsteles.
Asimetriniai pečiai. Jei vienas petys akivaizdžiai yra aukščiau pakilęs už kitą, gali būti skoliozės požymis. Nebūtinai S formos stuburo deformacija. Skoliozė gali paveikti šonkaulius, kurie pasislenka į išorę ir į viršų. Tada pečiai ir atsiduria nevienodame aukštyje.
Išsišovusios venos kakle. Išryškėjusios storos kraujagyslės kakle yra ženklas, kad kraujas pompuojamas po kūną su per menku spaudimu. Tai gali baigtis širdies nepakankamumu. Ištinusios kulkšnys, pėdos ir dusulys – taip pat nereguliarios kraujo cirkuliacijos požymis.
 
Tarptautinio bendradarbiavimo ir viešųjų ryšių skyrius

Kompetencijų ugdymas


Naudinga informacija

Kontaktai

Valstybės biudžetinė įstaiga Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centras

Tel. (8 5) 271 2256
Faks. (8 5) 271 2273
El. paštas centras@sskc.lt
Adresas: Rugių g.1, LT-08418,
Vilnius, Lietuva

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191718164
AB SEB Bankas,
banko sąskaita LT22 7044 0600 0032 2130 (sąskaita kursams)

Kaip pas mus atvykti?