Naujienos

Atgal

Širšės ir vapsvos suaktyvėja vėlai vasarą

2016 08 09

Vapsvos ir širšės gali būti rimta problema, ypač vėlai vasarą, kai prasideda maisto ieškojimas soduose, šiukšlėse ir kituose maisto šaltiniuose pastatų išorėje, o dažnai ir viduje.
Vapsvos ir širšės gali pulti žmogų be jokios priežasties. Kai vapsva ar širšė įgėlė, atsiranda odos patinimas ir paraudimas (diametras – apie 5–10 cm), oda įkandimo vietoje įkaista. Šie požymiai išnyksta maždaug po paros, tačiau jei įkandimo vietoje iškilo pūslių, jos gali laikytis iki kelių savaičių. Itin pavojingi įgėlimai galvos, kaklo, burnos srityse, nes ištinus žmogus gali uždusti.
Po daugybinių vapsvų ir širšių ar bičių įgėlimų dažnai atsiranda apsinuodijimo požymių: svaigsta ir skauda galvą, pykina, purto šaltkrėtis, pakyla temperatūra.
Mokslininkai nustatė, kad širšes ir vapsvas labiausiai traukia geltonos ir baltos spalvos rūbai, todėl, jei išsiruošėte į gamtą, derėtų vengti šių spalvų aprangos. Patartina nevaikščioti basomis, nesikvėpinti stipriais kvepalais, atsargiai valgyti vabzdžius viliojančius kvapnius maisto produktus bei gerti gaiviuosius ir alkoholinius gėrimus. Širšių ir vapsvų visiškai neveikia uodus atbaidančios priemonės.
Įgėlus vapsvai, bitei ar širšei, būtina kuo greičiau ištraukti geluonį, kad į organizmą patektų kuo mažiau nuodų.  Jei įgelta į galūnę, būtina nuimti žiedus ir apyrankes. Alergiškiems žmonėms visuomet su savimi patariama turėti specialių vaistų.

Tarptautinio bendradarbiavimo ir viešųjų ryšių skyrius


Kompetencijų ugdymas


Naudinga informacija

Kontaktai

Valstybės biudžetinė įstaiga Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centras

Tel. (8 5) 271 2256
Faks. (8 5) 271 2273
El. paštas centras@sskc.lt
Adresas: Rugių g.1, LT-08418,
Vilnius, Lietuva

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191718164        PVM mokėtojo kodas - ne PVM mokėtojas
AB SEB Bankas,
banko sąskaita LT22 7044 0600 0032 2130 (sąskaita kursams)

Kaip pas mus atvykti?